Zbliża się dzień 1 listopad, czyli dzień Wszystkich Świętych. Wielu z Nas przygotowuje do tego dnia groby swoich bliskich poprzez sprzątanie. Następnie na grobach znajdą się znicze i kwiaty. Już od kilku, a nawet kilkunastu tygodni możemy zaobserwować w swoim otoczeniu sklepy wypełnione asortymentem właśnie na ten dzień, czyli Święto Zmarłych.

Jaki jest wybór wiązanek i zniczy? Jakie są ceny?

Z roku na rok zniczy, wkładów, lampionów, wieńców, wiązanek i innych produktów jest coraz więcej. Producenci zaskakują coraz to bardziej wymyślnymi kompozycjami oraz innowacyjnością jak np. wkład do zniczy LED.

Popularne ostatnio stały się statuetki nagrobne z wygrawerowaną dedykacją, a nawet nadrukowanym zdjęciem.  Są zwolennicy takiej nowoczesności ale są też tradycjonaliści, którzy pozostają przy zwykłych, znanych wcześniej im produktach. 

Ceny zniczy wahają się bardzo, przede wszystkim ze względu na wielkość oraz materiał z jakich są wykonane. To samo można powiedzieć przy wieńcach i wiązankach – wszystko zależy od tego jak duża ma być oraz czy z żywych czy sztucznych kwiatów. 

Gdzie w Chełmie można zaopatrzyć się w znicze oraz wieńce?

Oto kilka przykładowych propozycji:

  • „Wiata handlowa Cmentarza”, przy ulicy Ignacego Mościckiego
  • „Arkpol” hurtownia zniczy i wkładów, przy ulicy Gminnej 63  22-100 Pokrówka
  • „Castorama”, przy ulicy Rejowieckiej 179a