Chełm to urocze miasto, które oferuje wiele interesujących miejsc. Sprawdźmy co warto zobaczyć!

 

Chełm to miasto położone w województwie lubelskim, na wschodzie Polski. Mimo swojego niewielkiego rozmiaru, Chełm oferuje kilka interesujących miejsc, które warto zwiedzić. Jedną z głównych atrakcji w Chełmie jest zdecydowanie Zamek, który znajduje się na Wzgórzu Zamkowym. Dawno temu było to drewniany gród, budowla Zamku została wzniesiona w XV wieku. Znajduje się tutaj Muzeum Ziemi Chełmskiej, gdzie można zobaczyć wystawę związana z naszym regionem.

Następna na liście jest Katedra św. Trójcy. To imponujący kościół katolicki zbudowany w stylu gotyckim, który znajduje się w centrum miasta. Katedra ma bogato zdobioną fasadę i wnętrze, w tym piękne ołtarze, freski oraz liczne witraże. Warto również zwrócić szczególną uwagę na dzwonnicę katedry, z której można zobaczyć piękny widok na miasto.

Wśród atrakcji turystycznych znajduje się również Brama Zamojska. Brama pochodzi z XVIII wieku i jest charakterystycznym elementem miejskiego krajobrazu i stanowi ważny zabytek historyczny. Zdecydowanie warto również zwiedzić Muzeum Hutnictwa w Chełmie. To miejsce dla osób, które interesują się historią przemysłu. Można zobaczyć tutaj m.in. narzędzia, maszyny i eksponaty związane z hutnictwem.

Spacerując po urokliwych uliczkach Starego Miasta, można poczuć atmosferę historycznego Chełma. Zobaczysz tam piękne kamienice, kościoły oraz rynek. Warto również zatrzymać się w jednej z lokalnych kawiarni lub restauracji, aby spróbować tradycyjnych potraw lub delektować się atmosferą miasta. Zdecydowanie nasza redakcja poleca podróż do Chełma!