Data 20 września to bardzo ważny dzień dla przedszkolaka. Bowiem właśnie w tym dniu w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka! Tak było i w tym roku. Poniżej relacjonujemy, jak świętowały dzieci wśród muzyki i zabaw w Przedszkolu Gminnym w Wierzbicy.

Jak świętowały dzieci w przedszkolu? Od kiedy obchodzone jest święto Dnia Przedszkolaka?

Zacznijmy od tego, że święto — Dzień Przedszkolaka, obchodzony jest już po raz dziewiąty! Pierwszy taki dzień został ustanowiony przez Sejm we wrześniu 2013 roku. Dokładnie brzmi on Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to pokazuje, jak bardzo ważna jest edukacja przedszkolna i integracja dzieci.

Jak świętowało Przedszkole Gminne w Wierzbicy? Jakie atrakcje zapewniono przedszkolakom?

Z tego powodu dzieci z Przedszkola Gminnego w Wierzbicy uczciło to święto. Przedszkole jak zapewne każde inne tego dnia, świętowało i super się bawiło! Dzieci miały zapewnione przez Panie przedszkolanki mnóstwo atrakcji, między innymi zabawa z balonami, z bańkami mydlanymi, świetna zabawa w kolorowych kulkach i wiele innych. Nie zabrakło również dekoracji w postaci kolorowych balonów! To był naprawdę udany i wesoły dzień! Super jest być przedszkolakiem!