Poznaj przyrodę w najbliższych okolicach. Wybierz się na spacer, który z pewnością przywróci poczucie balansu oraz wewnętrznej harmonii.

 

Bez dwóch zdań otoczenie przyrody pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie człowieka. Z tego względu wielu z nas lubi otaczać się naturą. Większe aglomeracje powinny dbać o to, aby w ich obszarach pojawiły się tereny zielone. Na szczęście mieszkańcy Chełma nie muszą się o to martwić. W naszej miejscowości występuje piękna i malownicza przyroda, która zachwyca wielu ludzi.

Wśród lokalnych przyrodniczych perełek należy wyróżnić Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu”. Park obejmuje około 2000 hektarów. Znajdują się tutaj rzadkie gatunki roślin, a także zwierząt. To miejsce, w którym znajdują się również wodospady, lasy, łąki, klify, wąwozy. Zdecydowanie jest to fantastyczny obszar do pieszych wędrówek, na które wybierają się lokalni mieszkańcy oraz turyści odwiedzający nasze regiony.

Rezerwa Krajobrazowy „Chełmska Góra”

Rezerwat Krajobrazowy „Chełmska Góra” jest zlokalizowany na terenie Poleskiego Parku Narodowego. To idealne miejsce dla fanów turystyki pieszej, ponieważ na tym obszarze występują trzy wzniesienia tj. Góra Zamkowa, Chełmska Góra, Wzgórza Zamczyska.

Nasz region to także liczne parki oraz skwery. W tych miejscach również można spotkać przechadzających się mieszkańców naszej miejscowości oraz bliskich okolic. Na liście ulubionych znajduje się Park Podzamcze, Park Górka, a także Park Miejski. Warto zaznaczyć, że w tych miejscach znajdują się place zabaw dla dzieci, ławki oraz boiska sportowe. Miejsca służą rodzinnym wypadom.

Warto również zaznaczyć, że w naszym regionie znajduje się wiele ogrodów, a także sadów. To miejsca, które cieszą swoim widokiem. Znajdują się tutaj piękne rośliny, drzewa oraz kwiaty. Wielu lokalnych mieszkańców udaje się tutaj na romantyczne spacery ze swoją drugą połówką! Popularnym ogrodem w mieście jest ten, który znajduje się tuż obok Pałacu Lobomirskich.