W ramach działań na rzecz rozwoju miejskiej infrastruktury, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (MPGK) w Chełmie podjęło decyzję o utworzeniu pierwszego w historii miasta zdroju ulicznego. Jak zaznaczył prezes przedsiębiorstwa, to dopiero początek tego typu inwestycji.

MPGK angażuje się w usprawnianie życia miejskiego, a jednym z kroków w tym kierunku stało się powołanie do życia źródła ulicznego. Lokalizacja dla nowego obiektu została wybrana przy miejskiej stacji paliw. Jak jednak zapewnia szef spółki, plany przewidują powstanie jeszcze jednego takiego punktu na mapie Miasta.

– W naszych założeniach jest utworzenie kolejnego zdroju ulicznego, który tym razem ma znaleźć swoje miejsce w samym sercu miasta. Pragnę jednocześnie zachęcić mieszkańców Chełma do korzystania z butelek wielokrotnego użytku. Nasz zdrój uliczny może również służyć jako miejsce, gdzie w upalne dni można zapewnić swoim czworonożnym przyjaciołom trochę schłodzenia – podkreśla Jakub Oleszczuk, prezes MPGK w Chełmie.