Podczas ostatniego słonecznego weekendu, wielu podróżnych zostało skuszone przez piękne warunki atmosferyczne. W tym samym czasie, w Chełmie odnotowano kilka przypadków naruszeń przepisów drogowych przez kierowców. Funkcjonariusze drogówki z chełmskiej jednostki policji musieli interweniować wobec trzech osobników, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym o 50 km/h. W wyniku tych kontroli drogowych, złapani na gorącym uczynku kierowcy stracili prawo jazdy na okres najbliższych trzech miesięcy. Dodatkowo, zostaną obciążeni konsekwencjami finansowymi oraz punktami karnymi. Zaapelowano do publiczności o rozwagę i bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu.

W czasie minionego weekendu, funkcjonariusze z chełmskiej drogówki mieli pełne ręce roboty kontrolując prędkość poruszających się po drogach pojazdów. Na terenie miejscowości Nieledew zarejestrowali 42-letniego mężczyznę, prowadzącego BMW, jadącego z prędkością 127 km/h na terenie zabudowanym. Na ulicy Hrubieszowskiej w Chełmie zatrzymano 47-letnią kierującą Volvo, poruszającą się z prędkością 112 km/h. W Witoldowie natomiast, zatrzymano kierującego Volkswagenem 44-latka, jadącego z prędkością 105 km/h. Wszystkie te interwencje kończyły się jednolicie – zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy, nałożeniem mandatu oraz punktami karnymi.

Podczas tych dni drogówka przeprowadziła kontrolę ponad 200 uczestników ruchu drogowego, podczas której ujawniono ponad 160 różnych wykroczeń. Z naruszających przepisy kierowców, wymierzono wysokość mandatów, a w niektórych przypadkach sformułowany zostanie wniosek do sądu w sprawie ukarania. Również pouczano wielokrotnie. Dzięki przeprowadzanym przez funkcjonariuszy badaniom trzeźwości, z ruchu drogowego wyeliminowano czterech nietrzeźwych kierowców, w tym jednego na zakazie oraz trzech rowerzystów.

Zachęcamy do stosowania się do przepisów drogowych i prowadzenia pojazdów zgodnie z nimi. Powinniśmy pamiętać, że nadmierna prędkość jest wciąż przodującą przyczyną wypadków drogowych. Wielu kierowców, jadących zbyt szybko, naraża na niebezpieczeństwo nie tylko swoje życie i zdrowie, ale również innych użytkowników drogi.