Z całą pewnością mieszkańcy Chełma znają historię kredową swojego miasta. Natomiast nie wszyscy turyści bądź osoby przejeżdżające przez Chełm wiedzą, że w mieście znajduje się takie miejsce jak- Podziemia Kredowe w Chełmie. Przybliżymy Państwu w kilku zdaniach to miejsce, bo z całą pewnością jest godne uwagi!

Gdzie się znajduje i jakich atrakcji można doświadczyć w Kredowych Podziemiach?

W tym miejscu zobaczycie, niesamowite korytarze, które zostały wydrążone w skale kredowej. Korytarze te rozpościerają się pod całym Starym Miastem na kilku kondygnacjach. Już w średniowieczu wydobywano tu kredę w celach handlowych. Dziś mamy taką możliwość, by przejść się niektórymi z tych korytarzy. Trasa turystyczna wynosi 2000 metrów.

W kredowych podziemiach, będziecie mogli zobaczyć: ekspozycje historyczne, geologiczne i archeologiczne, korytarze eksploatacyjne z charakterystycznymi niszami, szyb studni staromiejskiej, oraz 4 komory, które powstały poprzez zawały kredowe. Wszystko to na głębokości kilkudziesięciu kilometrów! Na końcu zwiedzania, czeka na Was przepiękne restauracja, w której możecie coś zjeść i wypić coś ciepłego, bowiem w podziemiach nie jest za ciepło 😉

Jeśli nie byłeś jeszcze w Kredowych Podziemiach w Chełmie, koniecznie musisz tam zawitać! Znajdziesz to miejsce w Chełmie, przy ulicy Lubelskiej 55A.