Jak wiadomo niedawno ruszyła kolejna edycja wyścigu Tour de Pologne. Jeden z etapów przebiega przez ulice Chełma. W związku z tym, zostały ogłaszane informacje, że ruch będzie utrudniony oraz prośby o to by nie parkować w miejscach niedozwolonych. Takie miejsca zostały oznaczone przez miejskie służby w piątek. Niestety, nie wszyscy dostosowywali się do nakazów.

Jakie kary dla kierowców, za blokowanie trasy Tour de Pologne?

Aby umożliwić przejazd, w związku z wyścigiem Tour de Pologne, straż miejska była zmuszona odholowywać źle zaparkowane pojazdy. Oczywiście, koszt odholowania takiego auta nie jest niską ceną bo 450 zł. Tę kwotę musi pokryć kierowca pojazdu. Ponadto dodatkowym kosztem, jest opłata mandatu w wysokości 100 zł.

Najwięcej pracy, strażnicy mieli w niedzielę, gdy najwięcej blokujących trasę samochodów stało między innymi przy ulicy: Przechodniej czy Lubelskiej. Strażnicy odholowywali auto, po próbie kontaktu z właścicielem. Gdy nie przynosiło to rezultatów, samochód niestety musiał trafić na lawetę, gdzie został odwieziony na parking przy komendzie policji.

Z całą pewnością, dla właścicieli aut było to najdroższe parkowanie! A Tobie udało się uniknąć mandatu w miniony weekend w Chełmie?