W Rosji a dokładnie w miejscowości Ufa, rozegrały się zawody Mistrzostw Świata juniorek w zapasach. Juniorki miały od osiemnastu do dwudziestu lat, jedna z nich, osiemnastoletnia Chełmianka — Daniela Thachuk zdobyła trzecie miejsce i tym samym brązowy medal.

Kim jest Daniela Tkachuk i czy miała wcześniej jakieś osiągnięcia sportowe?

Daniela Tkachuk, jest uczennicą Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie. Trenuje w klubie Centrum Gryfa w tym samym mieście. Jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe, to ten w Rosji był jej drugim ważny sportowym osiągnięciem. Pierwszy poważny sukces miał miejsce na zawodach Dortmundzie, gdzie Daniela została wicemistrzynią Europy!

Daniela zdobyła brąz, dzięki pokonaniu Kazachstanki — Aleksandry Zaicewej. Chełmianka była bardzo szczęśliwa, zdobywając miejsce na podium. Jak sama wspomniała, wygrała ten medal dla Polski, dla Chełma dla Klubu Centrum Gryfa, dla siebie, rodziny i dla przyjaciół.

Jeśli chodzi o same zapasy, to warto zaznaczyć, że w tym roku czeka nas jeszcze moc wrażeń podczas zawodów. Już w październiku odbędą się Mistrzostwa Świata seniorek w Norwegii. W listopadzie zaś odbędą się młodzieżowa Mistrzostwa Świata w Serbii.

Zapraszamy do kibicowania, a Danieli Tkachuk bardzo serdecznie gratulujemy!!!