Mieszkańcy Chełma i nie tylko bo także przybyli turyści, mogą cieszyć się z darmowej komunikacji miejskiej. Możliwość bezpłatnych przejazdów obowiązuje od pierwszego września tego roku.

Ale to nie wszystko! Jakie jeszcze zmiany nastąpią w komunikacji miejskiej?

Dzięki projektowi „Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 – 2020, miasto zyska sześć nowych autobusów niskoemisyjnych z firmy Solaris. Ma to nastąpić do końca tego roku! Co więcej, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które wynosi 100 milionów złotych, w ciągu najbliższych dwóch lat w mieście będzie można zobaczyć dwadzieścia pojazdów napędzanych wodorem!

Czy to już wszystkie zmiany?

To jeszcze nie wszystko! Do końca roku mają zmienić się przystanki autobusowe! Niedługo odbędzie się przetarg, na wykonawcę renowacji lub budowy przystanków. Całość ma kosztować około 3 miliony złotych. Niektóre wiaty zostaną całkowicie wymienione, a niektóre zmodernizowane. Będą także dwa ogrzewane przystanki, przy szpitalu oraz na Placu Gdańskim!

Skorzystaliście już może z bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską w Chełmie?