W wakacje jest najlepszy czas na wyjazdy nad morze, plaże, jeziora, góry czy dalekie destynacje. Jeśli jednak z jakiś powodów spędzasz lato w mieście, również możesz je mile spędzić. Wystarczy tylko wyjść z  domu i pójść do … Muzeum Ziemi Chełmskiej. Jeśli jeszcze nigdy nie odwiedzaliście Tego Muzeum, tym bardziej zawitajcie.

Co zobaczycie w Muzeum Ziemi Chełmskiej?

Muzeum podzielone jest na jedenaście działów merytorycznych. Są działy: Historii, Etnografii, Archeologii, Edukacji, Przyrody, Sztuki Ziemi Chełmskiej, Sztuki współczesnej i Galeria 72, Biblioteki, Starej fotografii i pracowni fotograficznej, oraz Archiwum.

Wszystkie eksponaty Muzeum to liczba liczba około dwudziestu tysięcy! Są one prezentowane naprzemiennie. Co roku jakaś ich część jest prezentowana na wystawach stałych lub czasowych. Jak myślisz, które zobaczysz tego lata? Podpowiadamy, że obecne wystawy stałe to: Skarby przyrody, Powrót do przeszłości, Chełmska bezpieka i jej ofiary oraz Tradycje kolejowe Chełma Dworzec Główny PKP w Chełmie. Warto dodać, że zbiory te cały czas się powiększają, dzięki darowiznom, zakupom czy poprzez własne badania. Muzeum prowadzi także lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży.

Skorzystajcie i poznawajcie Muzeum Ziemi Chełmskiej nie tylko latem! Muzeum, znajduje się przy ulicy Lubelskiej 55.