Bardzo możliwe, że Targowisko Miejskie przy ulicy Armii Krajowej, nie będzie już wyglądało tak jak teraz. To miejsce, które jest bardzo znane i uczęszczane przez Chełmian — całkowicie się odmieni.

Jakie zmiany czekają Targowisko Miejskie w Chełmie? Ile czasu potrwa przemiana targowiska? 

Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że pora, aby Miejskie Targowisko w Chełmie było zmodernizowane. Starodawny wygląd nie jest odpowiedni ani dla kupujących, ani dla sprzedających. Teraz jest szansa na to, że uda się odnowić targowisko. Ogłoszono bowiem konkurs architektoniczny, na wykonanie pomysłu, jak miałoby wyglądać Targowisko Miejskie przy ulicy Armii Krajowej. Nagrodą za wygrany projekt jest piętnaście tysięcy złotych. Pomysł architektoniczny ma dotyczyć wybudowania hali targowej oraz zagospodarowania jego całego terenu. O wynikach dowiemy się w połowie lutego, bowiem czas na dostarczenie projektu mija na końcu stycznia. 

Mieszkańcom Chełma marzy się nowoczesna hala targowa, jak wywnioskowano z przeprowadzanych ankiet wśród mieszkańców. Zarówno kupujący jak i handlowcy nie bardzo chcieli, by zlikwidować to Targowisko Miejskie, ponieważ też początkowo był taki pomysł. Mimo to, że wizualnie obiekt targowy jakoś specjalnie nie przyciąga, to nadal jest duże zapotrzebowanie, by targowisko to dalej funkcjonowało. Po otrzymaniu satysfakcjonującego projektu na halę targową, która powinna przyciągać mieszkańców wizualnie już z oddali, będzie można działać dalej, czyli ubiegać się między innymi o fundusze, które wesprą tę inwestycję. Całość może potrwać około 2 lub 3 lata. 

Jakie są wymagania, które powinny zostać zawarte w projekcie?

Są to między innymi wytyczne dotyczące wielkości hali, oraz też tego, by hala była jednokondygnacyjna. Powinna być także strefa dostaw, czy instalacja fotowoltaiczna oraz wiele innych. Całość nie może przekroczyć 7 milionów złotych.  Z pewnością mieszkańcy, nie mogą się już doczekać nowego Miejskiego Targowiska z piękną i praktyczną halą!