W sobotę 23 lipca mieszkańcy powiatu chełmskiego będą mieli okazje wzięcia udziału w Tour de Lubelskie, którego jednym z organizatorów jest Miasto Chełm. Udział w rajdzie rowerowym jest bezpłatnym, lecz liczba miejsc ograniczona. Chęć udziału należy zgłaszać do 18 lipca do godziny 15:00.

Do Chełma i z powrotem

Całą trasa kolarskiego wydarzenia liczy około 36 kilometrów i prowadzi z Pawłowa do Chełma i z powrotem. Start wyścigu zaplanowany jest na godzinę 12:00, a godzinę wcześniej należy wpisać się listę startową oraz odebrać koszulki i gadżety, które zostaną przygotowane dla wszystkich ochotników. Trasa prowadzi z Pawłowa przez Krzywowolę, Zyngierówkę, Bieniów, Henrysin, Podgórze i Janów do Chełma oraz tą samą drogą z Chełma do Pawłowa.

Cykl wyścigów

Tour de Lubelskie to cykl wyścigów, którego celem jest promocja największego w Polsce wyścigu kolarskiego, czyli Tour de Pologne. Czołowi kolarze w Polsce i na Świecie kolejna raz będą przejeżdżać przez tereny powiatu chełmskiego. Drugi etap Tour de Pologne to trasa Chełm- Zamość, a kolarze do pokonania będą mieli prawie 204 kilometry.

Etap chełmski to już przedostatni etap cyklu, który swój początek miał 2 lipca w Biłgoraju, dzień później odbył się etap w Janowie Lubelskim. Kolejny weekend na mapie cyklu znalazły się Hrubieszów i Tomaszów Lubelski. W zbliżającym się weekendzie na rowery wsiądą w Zamościu i Lublinie. A dzień po wyścigu w Chełmie, cykl zakończy się w Kraśniku.