Chełm znalazł się na trasie drugiego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Kolarze przez miasto przejadą 31 lipca, z tego powodu wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu oraz parkowaniu pojazdów.

Ograniczenia w ruchu pojazdów

Od 30 lipca od godzin popołudniowych z ruchu wyłączony będzie Plac Niepodległości, a na ulicy Stephensona możliwy będzie tylko dojazd do wysokości bloku numer 11. Od strony wschodniej będzie możliwy od ulicy Reja.

W dniu drugiego etapu wyścigu o 10:00 na około 20 minut zostanie wstrzymany ruch na ulicy 1 Pułku Szwoleżerów, ma to związek z montażem bramy startowej, a o godzinie 11:00 zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. 1 Pułku Szwoleżerów, ul. 11 Listopada i al. Piłsudskiego.

Około godziny 11:45, czyli tuż przed startem Placu Niepodległości zostaną wyłączone z ruchu ulice 1 Pułku Szwoleżerów, Młodowskiej, Lubelska, aleje Armii Krajowej i Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego oraz ulica Hrubieszowska.

Ruch na zamkniętych odcinkach zostanie wznowiony po przejechaniu całego peletonu oraz obsługi wyścigu, natomiast Plac Niepodległości zostanie zamknięty do momentu zakończenia wszystkich prac porządkowych.

Utrudnienia w parkowaniu

Już od 29 lipca o godzinie 17 nie będzie można parkować wokół Placu Niepodległości, a od 30 lipca zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał wzdłuż ulic włączonych w trasę wyścigu.