Jeśli są wśród nas fani kabaretów, to na pewno nie może opuścić tego wydarzenia. Polska Noc Kabaretowa zawita w piątek do Chełma, a razem z nią najlepsze kabarety w kraju. Polska Noc Kabaretowa to największa tego typu impreza w Polsce, która odwiedza wiele miast, na trasie znalazł się również Chełm.

Gwiazdy polskiej sceny kabaretowej

Młodych Panów, Skeczów Męczących, Smile, Nowaki, Kabaret Moralnego Niepokoju czy K2 to najbardziej rozpoznawalne grupy kabaretowe w kraju. I to właśnie te kabarety wystąpią podczas tego elitarnego festiwalu humoru i satyry. W Chełmie towarzyszyć im będzie stand Uper Szymon Łątkowski.

Najbardziej uznane grupy

Kabaret Skeczów Męczących to jeden z najbardziej znanych kabaretów w Polsce. Został założony w 2003 roku i od tamtej pory zdobyli liczne nagrody na takich festiwalach jak Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry czy PaKA.

Kabaret Młodych Panów na ogólnokrajowej scenie zadebiutował w 2004 roku podczas Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, więc są odrobinę młodsi od poprzednich wymienionych, ale równie utytułowani i utalentowani.

Nowaki to grupa powstała w 2007 roku, a już dwa lata później zdobyli pierwsze miejsce na festiwalu PaKA, czyli najbardziej znanym festiwalu kabaretowym w kraju. Kabaret K2 w tym roku obchodzi dziesiątą rocznicę powstania, więc ich występ w Ostródzie na pewno będzie wyjątkowy.

Smile, to kolejny utytułowany kabaret, łączący różne style humoru. W ich repertuarze znajdzie się dowcip obyczajowy czy parodie znanych postaci lub muzyki. Kabaret Moralnego Niepokoju jest zdecydowanie najbardziej doświadczoną grupą z całej stawki, a wymienienie najlepszych skeczów kabaretu powstałego w 1993 roku byłoby bardzo wymagającym zadaniem.