W najbliższy weekend do Chełma zawitają najlepsi zawodnicy w siatkówce plażowej w kraju. Tutaj rozegrany zostanie PKO Chełm Grand Prix Polski, ostatni turniej rankingowy przed mistrzostwami Polski. Przy miejskiej hali sportowej na ulicy Granicznej powstaną boiska, na których zostaną rozegrane zawody.

W piątek rozegrane zostaną eliminacje, natomiast w sobotę i niedzielę turniej finałowy. Wstęp w każdy dzień turnieju jest bezpłatny.

Zagrają najlepsi zawodnicy w kraju

Wciąż przyjmowane są zgłoszenia do chełmskiego grand prix, ale wiadomo, że zagrają tutaj najlepsi zawodnicy w kraju. Udział w zawodach potwierdzili już medaliści Beach Pro Tour Futures Mateusz Florczyk i Jakub Szałankiewicz, Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk oraz mistrzostwie Polski z zeszłego roku, Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski.

Mistrzostwa Polski

Krajowe mistrzostwa rozpoczną się we Wrześni zaledwie pięć dni po zakończeniu zawodów z cyklu Grand Prix w Chełmie. W poprzednim roku ze złotych medali cieszyli się Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, którzy zagrają również w Chełmie. Na drugim stopniu podium stanęli Michał Bryl i Bartosz Łosiak, a trzecie miejsce zajęli jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w siatkówce plażowej, Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz, który również zagra w weekend.