27 sierpnia na skarpie przy Chełmskim Domu Kultury odbędzie się Festiwalu Muzyki Rozrywkowej Dwudziestolecia Międzywojennego. To druga edycja Retro Fest, a początek już o godzinie 16:00

Program Retro Fest

Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00 od piosenek Lwowskich i Kresowych w wykonaniu artystów związanych z Chełmskim Domem Kultury. Na 17:30 zaplanowany jest koncert zespołu Bimber Boys „Idziemy w tango”, a godzinę później Maciejowej Kapeli z Lublina, laureatów ubiegłorocznego konkursu kapel. Całość zakończy się Retro Potańcówką z Orkiestrą z Kina Corso, a tam nauczymy się podstawowych kroków tanga, polki, walczyka czy foxtrota.

Osoby, które pojawią się w strojach inspirowanych modą dwudziestolecia międzywojennego, będą mieli okazję na wygranie nagrody.

Inne atrakcje festiwalu

Festiwalowi Muzyki Rozrywkowej Dwudziestolecia Międzywojennego towarzyszyć będą także inne wydarzenia takie jak piesza wycieczka po Osiedlu Dyrekcja, którą organizuje Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. K. Janczykowskiego, a także prelekcja historyczna „Życie kulturalne Chełma w dwudziestoleciu międzywojennym”, targi staroci i Zlot Aut Zabytkowych.