4 września zapraszamy do Wierzbicy na Dożynki Powiatu Chełmskiego. W czasie imprezy czekają nas liczne koncerty oraz konkursy, a to wszystko w Integracyjnym Centrum Kulturalno- Rekreacyjnym w Wierzbicy.

Program Święta Plonów

Dożynki rozpoczną się o godzinie 13:00 od Mszy Świętej w kościele pw. Matki Bożej Ostrobramskiej i św. Wojciecha, następnie korowód dożynkowy, któremu towarzyszyć będzie orkiestra dęta, przejdzie do Integracyjnego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego. O 15:00 nastąpi część oficjalna, czyli powitanie oraz wręczenie odznaczeń.

Od 15:30 rozpocznie się koncertowanie. Jako pierwszy wystąpi zespół Wierzbiczanie, a później kolejno Tęcza, Echo, Koral, Kapela Sawińska, zespół Bokoryna, Remedium, Na Dolince, Cudawianki, Nokaut oraz Patrycja Runo- królowa piosenki cygańskiej. Imprezę zakończy zabawa taneczna z zespołem Lazur Band.

Dożynkowe konkursy

Koncerty będą rozdzielone ogłoszeniami wyników konkursów. Na 16:25 przewidziano ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i tradycyjne chleb wiejski, a 16:55 poznamy wyniki konkursów na regionalne ciasto dożynkowe i najlepszą nalewkę.

Pozostałe atrakcje

Ponadto organizatorzy przewidzieli takie atrakcje jak Taki Wodzirej, Wielka Patelnia, pokazy sprzętu wojskowego z 19. Nadburzańską Brygadą OT, symulator dachowania, dmuchańce oraz rower koktajlowy. Uczestnicy będą mogli spróbować pieczonego prosiaka, bigos, zapowiedziany jest również grill. O 16:00 odbędzie się mecz piłki nożnej, w którym zmierzą się drużyny GKS-u Ogniwo Wierzbica i Unii Białopole.