Już 29 stycznia 2023 roku zostanie zorganizowany wielki finał jedynej w swoim rodzaju Orkiestry Jurka Owsiaka. W całym kraju w ten wyjątkowy dzień odbywać się będą najróżniejsze inicjatywy, licytacje, animacje, koncerty, warsztaty, pokazy. Wszystko po to, aby zebrać jak największą ilość pieniędzy na leczenie chorych w Polsce. Czy w tym roku fundacja kolejny raz pobije rekord w zbiórce? Przekonamy się już niedługo!

Do działania przystąpi również nasze miasto. Działania na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą realizowane w naszym mieście przez cały weekend. W dniach 27-19 (piątek-niedziela) zrealizowany zostanie Bon Ton dla WOŚP na 104,9 FM. Licytowane będą zgłoszone przedmioty w tym m.in. kurs na prawo jazdy, pokaz tańców, przelot paralotnią, złote serduszko, seans saunowy, obiad z senatorem.

Ponadto w piątek zostanie zorganizowany koncert w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. Hrubieszowska). Start od godz. 17.30. W sobotę odbędzie się: Moto Orkiestra w Galerii Chełm, Turniej Squasha o Puchar Wielkiej Orkiestry, koncert „Młodzi artyści dla WOŚP”. W dzień finału odbędą się takie wydarzenia jak: „Chełmscy sportowcy – Wielkiej Orkiestrze!”, 15. Orkiestrowy Samochodowy Rallysprint, Chełm dla Wielkiej Orkiestry.