W ostatnią niedzielę października, dokładnie 29-go, przed godz. 10 na ul. Kolejowej w Chełmie miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. W wyniku tej kolizji, 11-letnia dziewczynka, będąca pasażerką jednego z pojazdów, została zabrana przez służby pogotowia do szpitala na dodatkowe badania.

Sytuacja na drodze wyglądała dramatycznie. W momencie gdy zegar pokazał 9:45 rano, strażacy z chełmskiej jednostki otrzymali wezwanie na miejsce zdarzenia. Przybyli na miejsce dwoma zastępami i natychmiast przystąpili do działań, które miały na celu zabezpieczenie terenu kolizji. Między innymi odłączyli akumulatory w uszkodzonych samochodach, aby uniknąć ewentualnego zagrożenia.

Oprócz strażaków, na miejscu pracowały służby policyjne oraz dwie karetki pogotowia. Jedna z nich transportowała wspomnianą wcześniej 11-letnią dziewczynkę do szpitala – po zdarzeniu nie czuła się dobrze i wymagała dodatkowych badań.

Według wstępnych ustaleń, przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej nieustąpienie pierwszeństwa przez jednego z kierowców uczestniczących w kolizji.