W sobotę, 4 listopada, miasto Chełm będzie tętnić ekologicznym zaangażowaniem. Tego dnia mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w akcji organizowanej przez Kurier Lubelski pod hasłem „Drzewko za surowce wtórne”. Od godziny 9 do 14, na parkingu przed Galerią Chełm, każdy będzie mógł wymienić makulaturę i elektrośmieci na sadzonki drzew i krzewów.

Ten ekologiczny event przewiduje podarowanie tysięcy drzewek wszystkim uczestnikom. Osoby zainteresowane będą miały możliwość wyboru spośród różnych gatunków drzew – zarówno iglastych, jak i liściastych oraz różnorodnych krzewów. Warunkiem otrzymania sadzonki jest przyniesienie minimum dwóch kilogramów makulatury. Za każdą kolejną sadzonkę trzeba dostarczyć dodatkowe pięć kilogramów papieru. Chociaż zachęcamy do przybycia z większą ilością makulatury, to jednak maksymalna liczba sadzonek przypadających na jedną osobę wynosi siedem. Dodatkowo, sadzonki można również otrzymać w zamian za przekazanie elektrośmieci.

Podczas akcji „Drzewko za surowce wtórne” zbieramy wszelaki sprzęt AGD i RTV – mały i duży. Zachęcamy do przekazywania pralek, lodówek, suszarek, radiowęzłów, komputerów, laptopów, monitorów oraz innych zużytych urządzeń elektrycznych i elektrotechnicznych.