Na czele tabeli Tauron 1. Ligi znajduje się zespół Bogdanka Arka Chełm, trenowany przez Bartłomieja Rebzdę, po rozegraniu sześciu kolejek. W najbliższym okresie czeka ich szereg kluczowych spotkań.

Zespół siatkarzy z Chełma może poszczycić się rezultatem pięciu zwycięstw, przy jednej porażce. Jedyne straty punktowe drużyna poniosła podczas wyjazdowego meczu w Nowej Soli, gdzie uległa lokalnej drużynie Astra, przegrywając 0:3. Jednakże, do ich zwycięstw można zaliczyć triumfy zakończone wynikiem 3:0. Tak właśnie pokonali Chrobrego Głogów, BAS Białystok, KPR Siedlce, Olimpię Sulęcin oraz SMS PZPS Spała. W sumie, po sześciu seriach gier, drużyna Bartłomieja Rebzdy zgromadziła na swoim koncie 15 punktów.

Wiceliderem z takim samym dorobkiem punktowym jest MKS Będzin – finalistka ostatniego sezonu Tauron 1. Ligi, która przegrała w decydującym meczu 1:2 z Norwidem Częstochowa. To właśnie częstochowianie teraz rywalizują w najwyższej klasie rozgrywkowej. W drużynie z Będzina, jak co roku, liczą na ostateczne zwycięstwo i awans. Z drużyną z Chełma zmierzą się w kolejnej serii gier, planowanej na 3 listopada w Będzinie.