Trzej młodzi ludzie zostali oskarżeni o udział w brutalnym ataku, który skończył się śmiercią ofiary. Incydent ten miał miejsce podczas nocy z 30 na 31 lipca 2021 roku przy ulicy Lwowskiej. Na razie zapadł nieprawomocny wyrok – jeden z oskarżonych ma spędzić za kratami półtora roku, natomiast pozostała dwójka została skazana na pozbawienie wolności w zawieszeniu.

Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Lublinie wydał początkowy, nieprawomocny wyrok dotyczący tej sprawy. 21-letni mężczyzna usłyszał wyrok półtorarocznego pozbawienia wolności za udział w pobiciu i nieumyślne spowodowanie śmierci. Jego dwaj wspólnicy, 22-latek i 20-latek, również biorący udział w tej napaści, zostali skazani na roczne pozbawienie wolności, lecz w zawieszeniu na okres 5 lat. Dodatkowo każdy z nich został ukarany grzywną w wysokości 9000 złotych. Wszyscy trzej muszą też solidarnie zapłacić po 5000 złotych tytułem zadośćuczynienia.

Przypomnijmy, że straszliwe zdarzenie miało miejsce podczas nocy z 30 na 31 lipca 2021 roku w centrum Chełma, na ulicy Lwowskiej, w pobliżu Cegiełki. 46-letni mężczyzna, wracając do domu z knajpy wraz z żoną, po kilku godzinach od incydentu trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała, gdzie po kilku dniach zmarł. Śledczy podjęli wszelkie starania, aby odkryć prawdę na temat tej tragicznej nocy. Według zeznań żony zmarłego, zostali brutalnie pobici – to trop, którym postanowili podążać policjanci.

W tej sprawie policji udało się zatrzymać trzy osoby podejrzane o udział w pobiciu. Dwóch starszych z nich zostało namierzonych u siebie w domu, natomiast najmłodszy został aresztowany na terenie województwa małopolskiego.