W Chełmie, przy alei Armii Krajowej 4, we wtorek o godzinie 9:00 uruchomiona została nowa stacja paliw pod egidą miejskiej. Pierwszych klientów powitano nie tylko atrakcyjnymi cenami paliwa, ale również upominkami z logo MPGK oraz smacznymi przekąskami od Imbryk Cafe&Lunch. Niebawem przy obiekcie powstanie Imbryk Bistro, który będzie kolejną propozycją dla klientów ceniących czas spędzony przy dobrej kawie i jedzeniu.

Jak wyglądają ceny na świeżo otwartym punkcie tankowania? Zdecydowanie korzystniej niż u konkurencji. Różnica w cenie benzyny wynosi nawet do 60 groszy na litrze w porównaniu do największego koncernu paliwowego w Polsce. Benzyna 95 kosztuje tu jedynie 5,83 zł za litr, a 98 oraz olej napędowy – 5,99 zł za litr.

Idea miejskiej stacji paliw zrodziła się w Chełmie na przełomie lat 2019 i 2020. W tym czasie, ze względu na duże różnice cen paliw na terenie całego kraju, zaczęły pojawiać się stacje zarządzane przez miejskie spółki lub zakłady. Inicjatywę w Chełmie podjęło MPGK, które nabyło stację paliw od PKS pod koniec 2020 roku, a następnie ją zmodernizowało i uruchomiło.