W ostatnim czasie, miasto Chełm, może pochwalić się w sukcesem w otrzymaniu dwóch ważnych dotacji. Jedna z nich dotyczy zeroemisyjnych autobusów w komunikacji miejskiej, druga zaś – wybudowania stadionu lekkoatletycznego. Więcej informacji poniżej.

Dofinansowanie na autobusy

Miasto Chełm, dostanie z programu „Zielony Transport Publiczny” dofinansowanie, na autobusy zeroemisyjne! Dofinansowanie ma wynieść ponad 100 milionów złotych. Chełm będzie jednym z pierwszych miast w Naszym kraju, w którym nastąpi taka pozytywna zmiana. Wniosek na otrzymanie dofinansowania, został złożony na początku roku i został pozytywnie rozpatrzony w ramach konkursu.

Cały tabor autobusowy komunikacji miejskiej, ma zostać wymieniony na te, napędzane wodorem. Wymiana ta, ma nastąpić w ciągu dwóch najbliższych lat.

Warto również zaznaczyć, że od 1 września 2021, komunikacja miejska w Chełmie będzie bezpłatna!

Dofinansowanie na stadion lekkoatletyczny

Na wiosnę, miasto Chełm, złożyło wniosek w ramach programu „Sportowa Polska”, który zakończył się sukcesem dla miasta. Z tego powodu, dzięki dofinansowaniu w wysokości 3 milionów złotych, zostanie wybudowany – stadion lekkoatletyczny.

Budowa ma mieć miejsce, przy II Liceum Ogólnokształcącym . Szatnie i zaplecze, tejże placówki również będą wyremontowane w ramach dotacji. Będzie wybudowany również magazyn, na sprzęt sportowy. Stadion ma posiadać trybuny na około 100 osób, ma posiadać czterotorową bieżnię, której łączna długość będzie wynosić 400 metrów. Oczywiście w wewnątrz, znajdzie się także boisko do piłki nożnej, skocznie do skoków o tyczce oraz wiele innych przydatnych miejsc, by uprawiać lekkoatletykę!

Wygląda na to, że dzięki tym dofinansowaniom, miasto prężnie się rozwija!