CHEŁM ZYSKAŁ MIASTO PARTNERSKIE

Kilka dni temu, bo 16 września podpisano list intencyjny o współpracy pomiędzy miastem Chełm a miastem Ozurgeti z Gruzji. 

Gdzie miało miejsce to wydarzenie? Na czym będzie polegać współpraca? Gdzie leży miasto Ozurgeti i czym się charakteryzuje?

Gruzińskie miasto Ozurgeti, leży w zachodniej części kraju, a stolicą regionu jest Guria. Miasto zamieszkuje około 15 000 osób. Znajduje się tam między innymi muzeum historyczne, w którym znajduje się szpada Napoleona Bonaparte. 

Podpisanie listu intencyjnego o współpracę między powyższymi miastami, miało miejsce w Chełmskim Domu Kultury. Jak wspomniała wiceprezydent Chełma — Pani Dorota Cieślik, współpraca będzie oparta na partnerstwie i w ramach zarządzania miastem będzie polegała na wymianie doświadczeń. Doświadczenie te będą związane z kulturą, promocją gospodarczą oraz edukacją. Wiceprezydent dodała także, że współpraca pomiędzy tymi miastami przyniesie wiele korzyści np. kulturalnych. 

To piękne wydarzenie, które odbyło się we czwartek – 16 września, okraszone było prezentacją potraw kuchni polskiej oraz gruzińskiej. Co więcej, wydarzeniu towarzyszyły występy zespołów regionalnych obu tych państw. Jednak wisienką na torcie, było właśnie podpisanie listu intencyjnego.