W Chełmie szykują się zmiany na lepsze! Z pewnością mieszkańcy  ucieszą się z dobrych wieści, bowiem Park Miejski w Chełmie będzie gruntownie odnowiony. Ogłoszono dwa przetargi.

Który to konkretnie park? Jakie przetargi ogłoszono?

Prace rewitalizacyjne będą dotyczyły Parku Miejskiego przy ulicy Lubelskiej, oraz Placu Łuczkowskiego. Już jakiś czas temu przez miasto został złożony wniosek o dofinansowanie projektu pod tytułem „Rewitalizacja Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie”.

Teraz miasto Chełm ogłosiło dwa przetargi:

  • pierwszy z nich związany jest z nadzorem inwestorskim
  • drugi z nich związany jest z wyborem wykonawcy odnowy Parku w Chełmie

Jakie zmiany będą miały miejsce w parku? Ile potrwają prace?

Zmiany jakie nastąpią w Parku Miejskim będę ogromne. Między innymi będzie to nowy monitoring oraz oświetlenie, które dodadzą bezpieczeństwa oraz uroczego klimatu, szczególnie jesienią i zimą. Ponadto zostanie wybudowany pawilon parkowy, ma on służyć do rodzinnego odpoczynku. Będzie zawierał toalety, a co istotne dla rodziców — również przewijaki dla najmłodszych dzieci. A skoro o dzieciach mowa, to będzie też coś dla nich! Plac zabaw zyskać ma nowy wymiar, będzie przede wszystkim większy i nie zabraknie w nim nowych, niezbędnych atrakcji jak: drabinki czy huśtawki. Warto wspomnieć także o schodach z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, co zdecydowanie ułatwi poruszanie się na wózku inwalidzkim. Pojawią się także nowe nasadzenia, które pięknie zdobić będą park. Oprócz wyżej wymienionych, Parku Miejski zyska jeszcze wiele innych, pięknych zmian!  Szacuje się, że wykonanie całej rewitalizacji parku może potrwać około roku.