Od kiedy nastał okres jesienny, to oprócz pięknych krajobrazów w postaci złotych liści, wzrósł też “sezon na przeziębienia”. Szczególnie zauważalne jest wśród małych dzieci, tych szkolnych, przedszkolnych a także uczęszczających do żłobka. 

Wielu rodziców zarówno w Chełmie jak i w całej Polsce od początku roku szkolnego boryka się z przeziębieniami nie tylko u siebie ale głównie u dzieci! Przeziębienie objawia się najczęściej: katarem, bólem gardła i kaszlem. Nie jest to ani komfortowe samopoczucie a wręcz przeciwnie – uciążliwe. Dzieci chodzą do szkoły czy przedszkola “w kratkę”. 

Wspierajmy odporność!

Trzeba pamiętać, że zdrowie mamy jedno i należy o nie dbać najlepiej jak się da. Pamiętajmy o wypoczynku, czyli o odpowiedniej ilości snu. Zdrowe odżywianie też ma duże znaczenie. Ponadto ubierajmy siebie i dzieci odpowiednio do pogody. Kiedy nie mamy pewności jaka pogoda za oknem, to najlepiej sprawdzi się ubiór “na cebulkę”. 

Kiedy jednak dopadnie nas i nasze pociechy przeziębienie, udajmy się do lekarza pediatry lub lekarza rodzinnego. Pamiętajmy by nie wysyłać do szkół, przedszkoli czy żłobków przeziębionych dzieci! Lepiej wykurować się w domu by szybko wrócić do zdrowia, nie zarażając przy tym innych dzieci. 

A gdzie w Chełmie znajdują się przedszkola? Podajemy kilka przykładów:

  • Przedszkole Miejskie nr 10, przy ulicy Zachodniej 49
  • Przedszkole Miejskie nr 15, przy ulicy Henryka Wieniawskiego 3
  • Przedszkole Miejskie nr 8, przy ulicy Mikołaja Reja 54