Nie od dziś wiemy, że zawód Strażaka to jeden z ważniejszych zawodów na świecie. Ratują nas oni nie tylko przed pożarami, ale też niejednokrotnie wzywani są na miejsce wypadków. Mowa tu nie tylko o wypadkach samochodowych, żeby wyciągnąć zaklinowanych ludzi, ale też przy zatruciu tlenkiem węgla. Niestety pojazdy, które są niezbędne do pracy strażaków nie należą do najtańszych. Dlatego wszyscy tak bardzo cieszymy się z tego, że chełmska Państwowa Straż Pożarna w końcu dostała dwa nowe samochody.

Samochód ratowniczo – gaśniczy i kwatermistrzowski

Jest to jeden z absolutnie najważniejszych pojazdów, jaki każda jednostka Straży Pożarnej musi posiadać. Dzięki środkom z funduszu wsparcia PSP, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie mogła pozwolić sobie na zakup takiego samochodu. Jego wartość to prawie 770 tys. zł. Posiada on napęd 4 x 4 więc nie będzie mu straszne pokonywanie trudniejszych terenów i na pewno dostanie się do każdego potrzebującego.

Oprócz niego w Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie pojawiła się też Toyota Proace, która pełni funkcję samochodu kwatermistrzowskiego. Mamy nadzieję, że dzięki tym pojazdom naszym strażakom będzie się o wiele lepiej pracować, a mieszkańcy Chełma i okolic poczują się o wiele bezpieczniej.