Chełm jest niezwykle uroczym miastem, który kryje w sobie wiele ciekawych zakamarków oraz tajemnic. Atrakcje w Chełmie są zdecydowanie warte zwiedzenia i zapoznania się z nimi. Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini poradnikiem przed przyjazdem do naszego miasta.

W Chełmie można zwiedzić m.in. Chełmskie Podziemia Kredowe, Góra Zamkowa – Grodzisko, Kościół Parafialny p.w. Narodzenia NMP, Cerkiew Św. Jana Teologa, cmentarz wojenny, Kościół pw. Rozesłania św. Apostołów, Dawny Rynek, Pomnik Poległych za Ojczyznę, cmentarz żydowski, Kościół rektoralny Świętego Andrzeja. W pobliżu warto zwiedzić również zespół dworsko-parkowy w Świerżach, Pomnik Powstańców Styczniowych – Świerże, Kościół Świętych Apostołów, Zamek w Krupem, Pomnik Artylerzystów i Armii WP, Pomnik Niepodległości.

Będąc w Chełmie warto również wybrać się do Chełmskiego Domu Kultury, Hali Sportowej MOSiR, a także Amfiteatru. W tych miejscach często realizowane są regionalne inicjatywy, do których warto jest się przyłączyć i spędzić aktywnie czas.