Nie masz jeszcze planów na tegoroczne wakacje? Sprawdź co możesz zwiedzić niedaleko naszej miejscowości.

Nasze miasto Chełm położone jest w województwie lubelskim, które oferuje wiele różnorodnych atrakcji turystycznych oraz miejsc do odwiedzenia. Zdecydowanie mieszkańcy naszej miejscowości nie muszą wybierać się na odległe wakacje. Wystarczy dobrze zaplanować kilkudniową trasę po województwie lubelskim! Dziś podpowiadamy co warto zobaczyć w naszym regionie!

Zdecydowanie wycieczkę należy zacząć od Lublina. To piękne miasto o bogatej historii. Jest to też największe miasto w regionie. Warto zwiedzić w nim: Zamek Lubelski, Stare Miasto z Katedrą Lubelską, Cerkwię greckokatolicką oraz Bramę Krakowską. Koniecznie trzeba przejść się po urokliwych uliczkach z licznymi knajpkami i kawiarniami. Ten widok zostaje w pamięci na zawsze! W mieście warto zjeść również tradycyjne regionalne danie, czyli „cebularz”.

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia w województwie lubelskim jest Zamość. To zespół urbanistyczny z renesansowymi korzeniami. Miejscowość została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jeszcze nie wszystko! Koniecznie warto zobaczyć Kazimierz Dolny! To absolutnie magiczne miasteczko, które chwyta za serce. Znajduje się tuta wiele galerii artystycznych, które sprzedają obrazy na cały świat. Miasto to znany ośrodek artystyczny. W szczególności jest to ulubione miejsce wielu warszawiaków.

W naszym województwie znajduje się również miejscowość Biała Podlaska. W tej miejscowości można zwiedzić: Katedrę św. Mikołaja w stylu barokowym, Muzeum Podlaskie, Białą Podlaską Główną Synagogę, Pałac Radziwiłłów.

Jesteśmy przekonani, że wycieczka uwzględniająca wyżej wymienione miejscowości z pewnością przypadnie wielu turystom do gustu. Nasza redakcja życzy fantastycznych wakacji spędzonych w województwie lubelskim!