Planowana modernizacja trzech arterii komunikacyjnych w mieście Chełm w województwie lubelskim, konkretnie ulic Lotnicza, Reytana i Żeromskiego, została niespodziewanie odwołana. Powodem jest utrata dofinansowania na tę inwestycję w wysokości ponad 3,5 miliona złotych, spowodowana niedopatrzeniem jednego z urzędników miejskich. Okazało się, że nieodpowiednio obsłużył on korespondencję od urzędu wojewódzkiego, co skutkowało brakiem reakcji na pismo. Prezydent Chełma, Jakub Banaszek, zwrócił się z przeprosinami do mieszkańców i obiecał podjąć stosowne działania.

Zgodnie z wpisem z 31 sierpnia opublikowanym przez prezydenta Chełma na jego facebookowym profilu, Banaszek wyraził swoje głębokie rozczarowanie i bezsilność wobec zaistniałej sytuacji. „Po ludzku jest mi wstyd, jestem… (wulgaryzm) i bezsilny. O każde dofinansowanie walczymy, a tu? Nie zrealizujemy inwestycji bo nie wysłaliśmy standardowej odpowiedzi, którą przygotowuje właściwy Departament” – napisał.

Jak wyjaśnił prezydent, miasto było uprzednio zapewnione o otrzymaniu dofinansowania na remont wymienionych wcześniej ulic w kwocie przekraczającej 3,5 miliona złotych. Niestety, z powodu braku odpowiedzi na oficjalne pismo z urzędu wojewódzkiego, środki te zostały utracone.