W mieście Chełm, siły policyjne zatrzymały starszego mężczyznę oskarżonego o ciężką przemoc domową wobec swojej małżonki. Ten 81-letni pan, poddawał swoją partnerkę wieloletniemu maltretowaniu, którego elementami były zarówno bicie, jak i groźby pozbawienia życia.

Policja z Chełma przechwyciła tego sędziwego obywatela, który przez ostatnią dekadę terroryzował swoją małżonkę poprzez stosowanie zarówno fizycznej, jak i psychicznej przemocy. Te haniebne czyny odbywały się za zamkniętymi drzwiami ich domu. Mężczyzna wszczynał kłótnie, obrażał i znęcał się fizycznie nad swoją żoną. Sytuacja była na tyle poważna, że groził jej odebraniem życia. Narzędziem pomocnym dla ofiary okazała się „Niebieska Karta”, dokument potwierdzający występowanie przemocy domowej.

Nadeszła jednak zmiana dla tej pogrążonej w cierpieniu kobiety. Sprawcę zatrzymano i wniesiono do sądu wniosek o tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Chełmie podjął decyzję o tymczasowym umieszczeniu 81-latka za kratami na okres trzech miesięcy. Dzięki temu, jego małżonka może spodziewać się spokojnych świąt bez obecności swojego prześladowcy.

Jeśli 81-letni mieszkaniec Chełma zostanie uznany za winnego, dolegliwość kary może wynieść nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.