Podczas drugiego spotkania ligowego, chełmski zespół Bogdanka Arka zdecydowanie pokonał drużynę REA BAS z Białegostoku, kończąc mecz wynikiem 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu, czyli MVP, został wybrany rozgrywający reprezentacji chełmskiej – Kacper Gonciarz.

Zmotywowani poprzednim zwycięstwem nad Chrobrym Głogów w trzech setach na inaugurację sezonu, beniaminek z Chełma udali się do Białegostoku pełni optymizmu. Ich przeciwnicy, gospodarze z Białegostoku, również mieli na swoim koncie punkty zdobyte dzięki zwycięstwu 3:0 nad PZL Leonardo Avią Świdnik w Świdniku. Po starciu w Białymstoku tylko jedna drużyna mogła powiększyć swój dorobek o drugie zwycięstwo.

Ta okazja przypadła gościom z Chełma. Zespół prowadzony przez trenera Bartłomieja Rebzdę od początku wyznaczał tempo gry. Już w pierwszym secie chełmianie zdobyli przewagę wynosząca 9:5, 20:12, a następnie 20:15. Ostatecznie, set zakończył się sukcesem gości, którzy odnieśli zwycięstwo 25:18.

Drugą partię gry rozpoczęli miejscowi, zdobywając początkowe dwa punkty. Jednak chełmianie szybko zniwelowali tę stratę i objęli prowadzenie 3:2. Dzięki efektywnej grze w ataku i solidnym bloku, Bogdanka Arka systematycznie powiększała swoją przewagę, aż do momentu, kiedy prowadzenie wyniosło już 16:11. Set zakończył się kolejnym triumfem beniaminka z Chełma, który wygrał 25:19.