Końcowa faza ostatniej kolejki ligi okręgowej zaprezentowała nieoczekiwane zmiany w układzie podium. Zaskakująco, Włodawianka opuszcza trzy najlepsze ekipy, a jej pozycję przejmuje Ruch Izbica.

Meczu domowego z liderem ligi – Spartą Rejowiec Fabryczny, nie udało się sprostać drużynie z Włodawy. Wyższość wykazał zespół, który niedawno spadł z IV ligi. Kierowani przez trenera Bartosza Bodysa, zawodnicy efektywnie wykorzystali swoje umiejętności, pokonując rywala aż 5:0. Na uwagę zasługuje postawa doświadczonego Jacka Ziarkowskiego, znanego też jako „Ziaro”, który swoją grą przyczynił się do triumfu swojego zespołu. Ta imponująca wygrana pozwoliła drużynie utrzymać prowadzenie w lidze.

Z kolei drugą lokatę na podium utrzymuje Kłos Gmina Chełm. Ten były IV-ligowiec po emocjonującej wygranej 3:2 nad Spółdzielcą Siedliszcze, nie tylko utrzymał swoje miejsce, ale również umocnił aspiracje do miejsca w czołówce. Drużyna pod kierunkiem trenera Tomasza Hawryluka, grała na boisku beniaminka ligi – GKS Łopiennik. Bez problemów pokonali rywala na boisku ligi okręgowej. Już po pierwszej połowie meczu Kłos prowadził 5:0, a ostatecznie odniósł zwycięstwo 8:0. Wśród strzelców zasłużonych dla tej wygranej dominował Patryk Gierczak, który zdobył aż pięć goli.

– Pierwszą połowę meczu całkowicie zdominowaliśmy. W drugiej trochę opadły nam emocje i udało nam się strzelić tylko trzy kolejne gole – komentuje przebieg spotkania trener Kłos Gmina Chełm – Tomasz Hawryluk.