Oficerów działu kryminalnego w Chełmie doprowadzili do aresztowania osoby odpowiedzialnej za kradzież telefonu komórkowego. Mężczyzna, który ma 29 lat, będąc gościem jednego z hoteli, skradł urządzenie z recepcji. Zbrodnia została udokumentowana na nagraniach z kamer monitoringu. Po postawieniu zarzutów został on przeniesiony do więzienia, gdzie odbywa karę za poprzednie przestępstwa. Oskarżony może spotkać się z karą do 5 lat pozbawienia wolności, a jeśli zostanie uznany za recydywistę, grozi mu o połowę wyższa kara.

Na początku marca, 26-letnia pracownica hotelu zgłosiła sprawę do lokalnej komendy policji w Chełmie. Twierdziła, że jeden z gości hotelu skradł jej telefon komórkowy. Jak później wynikło z dalszych dochodzeń, podejrzany 29-latek, opuszczając hotel, wkroczył niepostrzeżenie za ladę recepcji i zagarnął telefon podczas nieobecności recepcjonistki. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez system monitoringu.

Kryminalni ze stacji policji w Chełmie rozpoznali mężczyznę na nagraniu. 29-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwa, co sprawiło, że stał się dobrze rozpoznawalny dla funkcjonariuszy. Po odpowiednich procedurach, podejrzany został przeniesiony do więzienia, gdzie odbywa karę za poprzednie wykroczenia.

Podejrzany za kradzież mężczyzna może odpokutować swoje czyny karą do 5 lat pozbawienia wolności. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że popełnił on przestępstwo ponownie, będzie odpowiadał jako recydywista. W takim przypadku, wymiar kary może być nawet o połowę wyższy.