Sylwester bardzo często kojarzy nam się z eleganckimi przyjęciami i imprezami do białego rana. Jeśli jednak nie lubicie takich klimatów, to nie warto zmuszać się do udziału w nich. Coraz częściej można spotkać się z organizacją Maratonów Filmowych, organizuje je między innymi Kino Helios. Chełm również może pochwalić się Filmową Nocą Sylwestrową. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Kina ZORZA. To właśnie tam 31 grudnia o 20:00 rozpocznie się Maraton. Plan przewiduje obejrzenie trzech filmów, szampana i poczęstunek. Będzie można także korzystać z baru w Caffe Zorza. Jeśli jesteście zainteresowani to nie zwlekajcie z zakupem biletów. Ilość miejsc jest ograniczona, a wejściówki nabyć można tylko w kasach Kina Zorza i Chełmskim Domu Kultury do 26 grudnia.

Repertuar

Na początek Organizatorzy przewidzieli seans filmu “Najgorszy człowiek na świecie” w reżyserii Joachima Triera. W roli głównej zobaczymy Renate Reinsve. Warto tutaj wspomnieć, że otrzymała ona za tę rolę nagrodę dla najlepszej aktorki w Cannes. Komediodramat, który ma miejsce w Oslo spodoba się każdemu, kto lubi nieoczywiste i głębsze filmy o miłości.

Drugi film, który będzie można obejrzeć podczas Filmowej Nocy Sylwestrowej to “Szczęścia chodzą parami” w reżyserii Bartosza Prokopowicza. To coś dla wszystkich fanów polskich komedii romantycznych. Będziecie mogli obejrzeć go przedpremierowo. W głównych rolach zobaczymy Weronikę Książkiewicz i Michała Żurawskiego.

Na koniec Organizatorzy przewidzieli seans “(Nie)długo i szczęśliwie”, którego reżyserem jest Paolo Costella. Z obejrzenia tego filmu ucieszą się wszyscy zwolennicy włoskich komedii. Obejrzymy losy czterech małżeństw, które nagle dowiadują się, że ślubu udzielił im fałszywy ksiądz, więc tak naprawdę nie są małżeństwami. Brzmi jak idealny film na zakończenie Maratonu Filmowego.

Jak widzicie tegoroczna Filmowa Noc Sylwestrowa zapowiada się niezwykle ciekawie. Organizatorzy zapewnili różnorodność w doborze filmów i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do szybkiego zakupu karnetów.