Styczeń to czas, kiedy wszyscy jeszcze przez chwilę łudzą się, że będą spełniać swoje postanowienia noworoczne i wymyślają aktywne dni. Jeśli interesuje Was, dlaczego nigdy nie udaje się Wam ich spełnić to koniecznie przeczytajcie ten tekst. Jeśli jednak interesuje Was na jakie spektakle i koncerty można iść w Chełmie w nadchodzącym miesiącu, to jesteście w dobrym miejscu

Koncert Kolęd i Pastorałek

Już 6 stycznia, jak co roku, w Chełmskim Domu Kultury odbędzie się wspaniały koncert. Biorąc w nim udział oprócz wysłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu zaprzyjaźnionych artystów, weźmiecie również udział w akcji dobroczynnej. Jak co roku dochód z biletów będzie przekazany na cele charytatywne.

Spektakl “Stąd”

16 stycznia Teatr Ziemi Chełmskiej zaprasza na spektakl pod tytułem “Stąd”. Będzie to niezwykle przedstawiona historia kobiet z Chełma. Cały scenariusz powstał na faktach, podczas warsztatów terapeutycznych z psychologiem. Kobiety, które zgodziły się na udział w tym przedsięwzięciu są w różnym wieku i przedstawiają różne historie. Łączy je jednak jedno – opowiadają o bardzo trudnych przeżyciach, niekiedy nawet ich wspomnienia są dramatyczne. Mimo tego, że na spektaklu poruszane będą ciężkie tematy to zapraszamy wszystkich do obejrzenia go.

IRA Akustycznie

Kilka dni później, bo już 16 stycznia, w Chełmskim Domu Kultury wystąpi zespół IRA. Koncert akustyczny miał odbyć się w maju 2021 roku, jednak ze względu na sytuację trzeba było przenieść go na późniejszy termin. IRA powraca więc na trasę koncertową i także Chełm doczeka się w końcu odwiedzin. Na koncercie usłyszymy najpopularniejsze piosenki kultowego polskiego zespołu. Bilety są jeszcze dostępne, pamiętajcie jednak, że sprzedawanych jest ich tylko 75%.

Kabaret Nowaki

Na koniec coś na poprawę humoru. 23 stycznia Chełmski Dom Kultury zaprasza na występ Kabaretu Nowaki. Już o 19:00 będziemy mogli usłyszeć pierwsze skecze znanej przez wszystkich trójki kabareciarzy. Zaprezentowany zostanie całkowicie nowy program “Za granicą żartu”, w którym poznamy nowe postacie i zupełnie inne skecze. Zapraszamy wszystkich fanów Kabaretów, na pewno nie pożałujecie.

Jak widać w Chełmie w styczniu będzie co robić. Wszystkie informacje na temat powyższych wydarzeń można znaleźć na stronie Chełmskiego Domu Kultury, Tam też dostępne są bilety. Zapraszamy!