Rowery jako środek transportu do pracy są coraz częściej wykorzystywane. Z tego też powodu ceny zakupu nowego roweru są coraz wyższe i czasem warto zastanowić się, jakie są inne opcje. Można zdecydować się na rower używany, ale w wielu miastach jeszcze atrakcyjniejsze będzie wypożyczanie rowerów miejskich. Na całe szczęście plan powstania tego jest teraz w Chełmie. Sprawdźmy kiedy rowery miejskie pojawią się w naszej miejscowości i jak będzie można je wypożyczać.

Wygrany przetarg

Pierwszy pomysł na sprowadzenie do Chełma rowerów miejskich pojawił się już w 2018 roku. Niestety przetarg został unieważniony i mogliśmy pożegnać się z wizją rowerów miejskich. Kolejna próba pojawiła się w 2019 roku, ale z wiadomych względów, również nie udało się zrealizować planu. Na całe szczęście władze miasta nie poddały się i przetarg został ponowiony i wygrała go firma Nextbike. Jeśli korzystaliście kiedyś z rowerów miejskich w Poznaniu, Wrocławiu lub Warszawie, to z pewnością ją kojarzycie. Więcej o wrocławskich rowerach przeczytacie na portalu Wrocław Info.

17 stacji rowerowych

Właśnie tyle ma ich powstać w ramach Chełmskiego Roweru Miejskiego. 14 z nich będzie na terenie miasta, a 3 wyjdą na jego obrzeża. Władze miasta liczą na to, że usługa zostanie uruchomiona już w czerwcu tego roku. Oznacza to, że w wakacje będziemy mogli cieszyć się z nowych rowerów. Co ciekawe, w ofercie Chełmskiego Roweru Miejskiego mają  być również tandemy.

Planujcie instalowanie aplikacji

To właśnie w ten sposób będzie można wypożyczać rowery. Dokładne ceny nie są jeszcze znane, ale władze miasta zastrzegły, że dzienny koszt jazdy nie może być droższy niż 15 zł, a cena za pół godzinne wypożyczenie to maksymalnie 1,5 zł. Pamiętajcie, że żeby korzystać z rowerów, konieczne jest posiadanie depozytu na koncie. Prawdopodobnie wyniesie on 15 zł. Czekamy z niecierpliwością na rowery miejskie!