Jeśli jesteście posiadaczami psa, to prawdopodobnie zdarzyła się już sytuacja, że chcieliście zrobić długi spacer, może jakąś wycieczkę, ale zupełnie nie mogliście wymyślić odpowiedniego miejsca. Każdy powinien raz na jakiś czas, a jeśli da radę to regularnie, wybierać się z pupilem na wycieczki w nowe miejsca. To właśnie w ten sposób psiak spełnia swoje potrzeby, jak np. eksplorowanie terenu. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka miejsc, w których spacer z czworonogiem będzie przyjemnością.

Wieża w Bieławinie

Nie musicie wybierać się bezpośrednio na samą wieżę, ale zdecydować się na spacer dookoła. Otaczają ją liczne pola i łąki. Uważajcie tylko na swoje czworonogi, ponieważ często można spotkać tam dziką zwierzynę. Jeśli nie jesteście pewni, czy Was pies odwoła się od pogoni, to lepiej miejcie go przypiętego na smyczy.

Wzdłuż Uherki

Idealnie się składa, że ścieżka wzdłuż tej niewielkiej rzeczki zaczyna się już przy Parku Miejskim. Możecie przejść się nią tylko kawałek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić sobie długą wycieczkę. Wszak możecie wzdłuż rzeki dojść aż do Zalewu Żółtańce. Po drodze czekają na Was liczne, szerokie łąki. Wasz pies z pewnością będzie zachwycony takimi terenami.

Las Borek

Z pewnością jest to jedno z popularniejszych miejsc na spacer z psem w okolicach Chełma. Spokój, jaki można spotkać w lesie jest czymś niesamowitym i każdy przynajmniej raz na jakiś czas powinien wyjść do niego na spacer. Mimo, że nie jest to ogromny las, to znajdziecie w nim wiele ścieżek i z pewnością uda Wam się znaleźć jakieś ustronne miejsce.

 

Oczywiście nie są to wszystkie miejsca, które możecie odwiedzić z Waszymi czworonogami. Jeśli nie potrzebujecie wielkiej przestrzeni, tylko chcielibyście popracować z psem nad skupieniem to zdecydujcie się na jeden z wielu parków. Pamiętajcie, że w Chełmie możecie jeździć komunikacją miejską z psem. Jeśli będziecie trzymać go na rękach to nie jest konieczny zakup biletu, w innym przypadku musicie za niego zapłacić, jak za bilet normalny.