Zmiana opon z zimowych na letnie i z letnich na zimowe w przypadku opon sezonowych jest przykrym obowiązkiem i oznacza dodatkowe problemy z umówieniem w warsztacie wulkanizacyjnym i znalezieniem wolnego terminu. Spora część osób nie wykorzystuje jednak w pełni potencjału opon sezonowych – z powodzeniem mogłaby więc zastąpić je oponami uniwersalnymi. Co warto o nich wiedzieć? Dla kogo okażą się one najlepszym wyborem? Jak rozpoznać opony wielosezonowe?

Czy warto kupić opony wielosezonowe? Czy opony uniwersalne to dobre rozwiązanie?

Na zakup opon wielosezonowych powinni zdecydować się przede wszystkim kierowcy preferujący spokojną jazdę i pokonujący stosunkowo niewielkie odległości. W ich przypadku dwa komplety opon sezonowych nie są niezbędne, a ogumienie całoroczne w zupełności wystarczy, by zapewnić bezpieczną i wydajną jazdą w różnych warunkach. Znika jednocześnie problem wymiany opon dwa razy do roku oraz konieczności zakupu dwóch osobnych kompletów. Opony całoroczne możecie zamówić na https://noweopony.pl/opony/caloroczne/215/60/r16.

Opony wielosezonowe – najważniejsze zalety. Dla kogo opony całoroczne będą najlepsze?

Ogumienie wielosezonowe to, jak już wspomnieliśmy, rozwiązanie dedykowane dla kierowców, którzy ze względu na spokojny styl jazdy nie potrzebują najwyższej przyczepności ani pełnego wykorzystania potencjału auta. Specyfika opon całorocznych jest bardzo podobna do modeli zimowych. Niewprawne oko może nawet nie zauważyć różnicy, jeśli chodzi o rzeźbę bieżnika. Najskuteczniejszym sposobem na ich rozpoznanie jest sprawdzenie oznaczeń – wielosezonowe mają zwykle adnotację „all seasons” oraz symbole płatku śniegu i słońca.

Opony letnie i zimowe – zalety. Kiedy warto postawić na opony sezonowe?

Mimo braku wspomnianych trudności z wymianą opon co pół roku, jazda na oponach wielosezonowych nie zawsze okazuje się optymalnym rozwiązaniem. W przypadku opon letnich niewątpliwym atutem są wyższe osiągi. Natomiast samochód z oponami zimowymi jest bardziej przyczepny, co ma ogromne znaczenie w niskich temperaturach i mokrej nawierzchni. W podjęciu decyzji co do montażu konkretnego typu ogumienia pomocne będą opinie ekspertów – zapoznać się z nimi można na https://noweopony.pl/blog/informacje/opony-caloroczne—–poznaj-opinie-ekspertow.

Opony zimowe i letnie czy komplet opon wielosezonowych? Które rozwiązanie wybrać?

Zakup opon całorocznych oznacza oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Z drugiej strony jednak w przypadku opon całorocznych musimy liczyć się z tym, że będą one mniej przyczepne niż zwykłe ogumienie zimowe, nie zapewnią też tak dobrych wyników jak modele letnie. Są jednak dobrym kompromisem między niską ceną, a bezpieczeństwem i komfortem jazdy.