Na sesji Rady Miasta Chełm tytułami i statuetkami uhonorowany osoby, które czynnie przyczyniły się w rozwój miasta. Tytuły zostały wręczone w kilku kategoriach, a jedną z nagród otrzymał Jarosław Kaczyński. Ponadto na tej samej sesji zostały podpisane nowe umowy z miastami partnerskimi.

Statuetki dla zasłużonych osób

Jedną z kategorii, w jakiej rozdawano nagrody była „Zasłużony dla Miasta Chełm”. W gronie wygranych znalazło się kilka osób: dwóch byłych prezydentów Chełma, czyli Krzysztof Grabczyk i Agata Fisz oraz Beata Mazurek, Zbigniew Lubaszewski, Danuta Bałka- Kozłowska, Bożena Zawiślak- Dolny Ryszard Kaczmarski, Józef Zając i śp. Roman Jakubowicz.

Ambasadorami Miasta Chełm zostali Stanisław Adamiak, Marek Dyjak, Jarosław Kaczyński oraz Bernd Vöhringer, nadburmistrz Sindelfingen, które jest miastem partnerskim Chełma. Tytuł Ambasadora Miasta Chełm przyznano również instytucjom: Browar Jagiełło, Cementownia Chełm, Miejski Klub Sportowy Cement- Gryf Chełm, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie oraz Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie.

Trzecią kategorią był tytuł Chełmianina Roku 2021, który powędrował w ręce Jagody Barczyńskiej.

Miasta partnerskie

Do tej pory miastami partnerskimi były Knoxville w USA, ukraińskie Kowel i Łuck, francuskie Morlaix, położone w Niemczech Sindelfingen oraz litewska Utena. Jednak na ostatniej sesji podpisano umowy z dwoma kolejnymi miastami. Do miast partnerskich Chełm dołączyło kolejne ukraińskie miasto, Mikołajów oraz gruzińskie Ozurgeti.