Jak udekorować dom na święta? Takie pytanie zadaliśmy mieszkańcom naszego miasta. W Chełmie stawia się raczej na tradycję. Mieszkańcy miasta w przeprowadzonym z nami wywiadzie powiedzieli, że w celu podkreślenia świątecznego nastroju stosują: iglaste stroiki, dekoracje ze Świętymi Mikołajami, szopkę bożonarodzeniową, ceramiczne domki na świeczki, wiszące czerwone skarpetki wypełnione słodyczami, a w dzbankach na kwiaty królują czerwone gwiazdy betlejemskie.

W domach nie może zabraknąć oczywiście choinki, która zdobiona jest najróżniejszymi wzorkami bombek, kolorowymi łańcuchami, światełkami. W ramach dekoracji stosuje się także świąteczne obrusy, tekstylia z motywami świąt np. w płatki śniegu, renifery, Mikołaje. Wiele gospodyń wykorzystuje również olejki eteryczne o zapachu piernikowym, pomarańczy i cynamonu.

Trzeba jednak zaznaczyć, że pomimo wszelkiego blichtru związanego z dekoracjami, najważniejsza jest atmosfera panująca w domu. Z tego względu warto zadbać o to, aby w tym niezwykłym czasie wielu z nas było dla siebie po prostu życzliwym. To już wystarczająco dużo, aby pokolorować otaczający nas świat.