Otrzymujesz wysokie rachunki za prąd? Złóż wniosek o dodatek na energię elektryczną.

 

W związku z wysokimi cenami za energię elektryczną można postarać się o wypłatę dodatku elektrycznego. Dodatek jest przeznaczony dla gospodarstw domowych, które wykorzystują w celach ogrzewania domu energię elektryczną. Kwota wsparcia  jest uzależniona od wysokości zużycia prądu w 2021 roku. Jeśli nie przekroczyła 5 MWh wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, po przekroczeniu wskazanej kwoty można wnioskować o 1500 zł wsparcia.

 

Wnioski można składać w Urzędzie Miasta Chełm, który znajduje się przy ulicy Lubelskiej 65, w pokoju nr 15. Dokument można składać w poniedziałki, środę, czwartki oraz piątki w godzinach między 7:30, a 15:30. Jeśli chodzi o wtorek wniosek można złożyć w godzinach 8:30-16:30. Można również przesłać wnioski drogą elektroniczną poprzez ePUAP, bądź dostarczyć je tradycyjną pocztą.

 

Wniosek musi zawierać dane wnioskodawcy, informacje o członkach gospodarstwa domowego, numer konta bankowego, wskazać źródło ogrzewania gospodarstwa domowego (musi być tożsame ze zgłoszeniem do CEEB). Ponadto należy oświadczyć, że gospodarstwo nie korzystało z dodatku węglowego, a także innych dodatków związanych ze źródłem ciepła.