Zarzewiem rozpoczęcia I edycji Senioriady Chełmskiej będzie środa, 27 września. W sercu miasta, na skarpie przy Chełmskim Domu Kultury o godzinie 11:00 rozpocznie się to wyjątkowe wydarzenie. Harmonogram przewiduje wiele atrakcji dla seniorów, w tym przegląd ich twórczości artystycznej oraz możliwość zaprezentowania stoisk z wytworami rękodzieła czy domowymi przetworami. Ale to nie wszystko – przewidziano również zabawę taneczną, podczas której odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Senioriada to nie tylko okazja do prezentacji talentów i integracji najstarszych mieszkańców Chełma. To także możliwość skorzystania z wielu przydatnych usług. Uczestnicy będą mieli m.in. okazję skorzystać z profesjonalnych usług pielęgniarskich, a także uczestniczyć w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej oraz samoobrony.

Organizatorami tej inicjatywy są Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie oraz Chełmska Rada Seniorów. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem prezydenta miasta Chełma – Jakuba Banaszka.