W wyniku skutecznej analizy materiału z monitoringu, siły porządkowe zatrzymały 35-letniego mężczyznę, który dopuścił się niewłaściwego zachowania wobec przypadkowej kobiety w sklepie. Za swoje czyny może odpowiedzieć aresztem nawet do ośmiu lat.

Incydent zdarzył się w połowie sierpnia na ulicy Lubelskiej w Chełmie, w jednym ze sklepów stacjonarnych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, ten konkretny mężczyzna „poddał obecną tam klientkę niechcianym czynnościom seksualnym”.

Zdecydowana kobieta nie pozostawiła tego incydentu bez konsekwencji. W miejscu publicznym, obcy mężczyzna naruszył jej prywatność i godność, dotykając ją w obszarze intymnym.

Kobieta podjęła działanie, zgłaszając sprawę, co skłoniło Prokuraturę Rejonową w Chełmie do rozpoczęcia śledztwa. W ramach prowadzonych działań, policja zabezpieczyła kluczowe nagranie monitoringu przedstawiające twarz przestępcy. Materiał filmowy został następnie opublikowany na stronie internetowej chełmskiej komendy.

Publikacja przyniosła oczekiwany rezultat. – Już dzień później otrzymaliśmy informacje, które pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawcy. To 35-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego. Został on aresztowany w piątkowe popołudnie, a następnego dnia przekazany do prokuratury, gdzie usłyszał formalne zarzuty – przekazała komendant Ewa Czyż, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.