Od wiosny trwały przygotowania do chełmskiej edycji popularnej gry Monopoly. Decydowano, które miejsca zasługują na swoje miejsce na planszy. Teraz, po wielu miesiącach pracy, możemy zobaczyć jej efekt.

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyła się w sobotę premiera gry Monopoly – Chełm. Brało w niej udział wiele osób, w tym prezydent miasta Jakub Banaszek, przedstawiciele firmy produkującej grę i jej partnerzy oraz liczni mieszkańcy Chełma. Dzięki temu miasto dołączyło do ekskluzywnego klubu kilkuset miast na całym świecie, które mogą pochwalić się własną wersją tej popularnej gry.

Monopoly to kultowa gra planszowa, którą zna prawie każdy. Gracze zarządzają swoim majątkiem, kupują i sprzedają różne obiekty jak ulice, dworce czy lotniska. W edycjach dedykowanych konkretnym miastom, zamiast standardowych pól, gracze licytują lokalne atrakcje i znane miejsca. Celem gry jest zdobycie przewagi nad innymi graczami i doprowadzenie ich do bankructwa.

Plansza do gry Monopoly – Chełm ma taki sam kształt jak w tradycyjnej wersji tej gry. Zasady gry również pozostają niezmienione. Jednak zarówno wygląd planszy, jak i banknoty czy pola są dedykowane miastu Chełm. Na planszy znajdują się najbardziej znane miejsca w mieście. Jak podkreślają władze Chełma, projekt planszy był konsultowany z mieszkańcami, aby gra jak najlepiej reprezentowała region.