Na terenie Chełma, służby porządkowe przeprowadziły operację skierowaną przeciwko handlowi narkotykami. W wyniku tej interwencji funkcjonariusze policji zabezpieczyli liczne substancje psychoaktywne, w tym marihuanę, amfetaminę, mefedron i kokainę. Co więcej, odkryli także słodycze zawierające te nielegalne substancje. Sprawa dotyczyła dwóch osób, które zostały aresztowane.

Informacja o tej udanej akcji została przekazana przez lubelską policję w dniu 19 marca. Zgodnie z ich raportem, podejrzenie o posiadanie narkotyków padło na 27-letnią kobietę i 45-letniego mężczyznę zamieszkałych w Chełmie. Policja odnotowała, że te podejrzenia okazały się prawdziwe podczas przeszukania mieszkań podejrzanych zarówno w Chełmie, jak i na terenie gminy Ruda Huta. Tę informację potwierdza komisarz Ewa Czyż.

W akcji uczestniczył również funkcjonariusz Straży Granicznej z psem wyszkolonym do wykrywania narkotyków. Przeszukanie przyniosło owoce w postaci dużej ilości zabezpieczonych narkotyków. Znaleziono marihuanę, której ilość pozwoliłaby na przygotowanie prawie 2,5 tysiąca dealerów, jak również płyny, tabletki, żelki i ciastka zawierające substancje psychoaktywne. Oprócz tego przechwycono amfetaminę, mefedron, kokainę oraz sprzęt służący do produkcji i przetwarzania narkotyków. Policja dodatkowo zabezpieczyła pieniądze będące prawdopodobnie środkami pochodzącymi z działalności narkotykowej.