Spacer to wspaniały wynalazek, z którego każdy z nas powinien korzystać. Im piękniejsze miejsce, tym większa przyjemność ze spacerowania. Dlatego też dzisiaj przychodzimy do Was z propozycjami miejsc w Chełmie, po których z pewnością będziecie chcieli spacerować jak najdłużej.

Wieża w Bieławinie

Wieża, a w zasadzie jej ruiny znajdują się w północnej części miasta. Bieławin to obecnie część Chełma. Miejsce to powinno spodobać się wszystkim fanom historii i średniowiecznych ruin. Przeważnie jest tam cisza i spokój. Ruiny nie są oblegane przez turystów. Głównym tego powodem może być fakt, że dojazd do Wieży nie jest w żaden sposób oznakowany. Na pustych polach otaczających ruiny można spotkać dziką zwierzynę.

Dziewicza Góra

Wzgórze co prawda nie znajduje się w samym Chełmie, ale w miejscowości Horodyszcze. Jest to jednak bardzo blisko Chełma i mając chwilę wolnego czasu warto się tam udać. Dziewicza Góra ma 229 m wysokości i od 1982 roku posiada status pomnika przyrody. Po wdrapaniu się na nią czekają na nas naprawdę piękne widoki. Szczególnie duże wrażenie będzie robić jesienią, kiedy porastające ją dęby zyskują kolorowych liści.

Góra Zamkowa

Mówiąc o Górze Zamkowej należy wspomnieć o wszystkich atrakcjach, które się na niej znajdują. Oczywiście na samym szczycie postawiona została Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wraz z dzwonnicą. Tuż obok można wdrapać się na Wysoką Górkę, na której umiejscowiono krzyż. Góra Zamkowa to też cmentarze: wojenny i protestancki. Stojąc na górze można obserwować miasto z góry. Jeszcze ciekawiej wszystko wygląda z tarasu widokowego, który dostępny jest na ostatnim piętrze dzwonnicy Sanktuarium Maryjnego. Oprócz widoku na miasto, możliwe jest obserwowanie całej okolicy, w tym oczywiście kopalni kredy. Serdecznie polecamy wdrapanie się na taras jeśli tylko macie taką okazję.