Z okazji nadchodzącego 30 już Finału WOŚP chełmski sztab przygotował sporo wydarzeń dla mieszkańców. W tym roku finał nosi nazwę Przejrzyj na oczy, a to dlatego, że uzbierane środki będą przekazane na dziecięcą okulistykę. Wspierać Orkiestrę możemy na kilka różnych sposobów, jednym z nich jest tradycyjne wrzucenie pieniążka do puszki. Innym sposobem jest wzięcie udziału w licytacjach, albo dorzucenie swojej cegiełki jako uczestnik wydarzeń. Sprawdźmy gdzie warto wybrać się jutro w Chełmie.

Chełmski Bieg Morsa

To już druga edycja tego wydarzenia w trakcie finału WOŚP. Tegoroczny bieg rozpocznie się o 10:00 na plaży kąpieliska Glinianki. Zapraszamy do wzięcia udziału każdego, ponieważ organizatorzy przewidzieli 3 różne dystanse biegu. Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie, bez względu na to jaką macie kondycję. Po zakończeniu biegu odbędzie się wspólne morsowanie dla chętnych, a potem oczywiście rozgrzewające ognisko. Na uczestników czekać będzie również gorący posiłek i napoje. Zapraszamy!

Rockandrollowe głowy

Jeśli jesteście zainteresowani muzyką i koncertami to wpadajcie już o 12:00 na Plac Łuczkowskiego. To właśnie tam w tym roku stanie scena, a na niej przeróżni wykonawcy. Posłuchać będziemy mogli między innymi: Yaroo, Karol i Pół Kota, Skutek Uboczny, Koniec Listopada, Eclectic Music i zespół Rdza. Między koncertami na scenie odbywać się będą licytacje. Środki z nich oczywiście w całości będą przekazane na Orkiestrę. W tym roku o 20:00 również możemy spodziewać się “Światełka do nieba”, ale w nieco innej formie. Zamiast tradycyjnego pokazu fajerwerków, na scenie pojawi się Teatr Hesperydy, który zaprezentuje fire show.

Nie zabraknie również strefy gastronomicznej z ciepłymi posiłkami i napojami, ani atrakcji dla dzieci. Na najmłodszych czekać będą animatorzy, którzy z chęcią pomalują twarze albo przeprowadzą loterię fantową. Nie możecie tego ominąć.